Inne

O kabaretach i felietonach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2010, 14:11
Autor: Kmo

W czwartek (9 grudnia) o godz. 17.00 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4), odbędzie się wieczór literacko-kabaretowy promujący książkę Kazimierza Pawełka "Mixtura dla Czarta”.W programie wystąpią aktorzy i muzycy kabaretów "Czart”, "Jeż”, "Mixtura” – Teresa Gajkoś, Anna Świetlicka, Zofia Wronko, Danuta Wójtowicz, Jacek Abramowicz, Zbigniew Dziuba, Marian Głąb, Jerzy Kargol, Andrzej Kłębukowski, Jerzy Machnicki, Jerzy Malt, Andrzej Woźniak.

Kazimierz Pawełek współpracę z wieloma gazetami rozpoczął już jako uczeń. Swoje dziennikarskie pasje kontynuował również w czasie studiów. W 1960 roku przeprowadził się do Lublina gdzie współpracował z branżowym dwutygodnikiem "Głos Budowlanych”. Pisał felietony, które stały się jego ulubioną formą dziennikarską.

Nawiązał współpracę z "Kurierem Lubelskim”, tam przeszedł wszystkie szczeble hierarchii dziennikarskiej i był też redaktorem naczelnym gazety. W 2001 roku został wybrany senatorem RP, którą to funkcję pełnił do końca kadencji w 2005 roku.

Mówi o sobie, że przez większość życia był dziennikarzo-satyrykiem. Jego specjalnością, oprócz felietonów, stały się "Szopki noworoczne”. Drugą, obok dziennikarstwa, pasją Kazimierza Pawełka są teatrzyki satyryczne, dla których napisał kilkaset tekstów. Ma w swoim dorobku kilkanaście pełnospektaklowych programów autorskich wystawionych przez kabarety.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna