Inne

O łąkach w mieście w Lub design

Dodano: 6 czerwca 2016, 21:11
Autor: am

W piątek o godz. 19 Pracownia Warsztatów Kultury Lub design (ul. Bernardyńska 11) zaprasza na spotkanie poświęcone miejskim łąkom.

– Ekologiczne, piękne i praktyczne zasługują na swoje miejsce w przestrzeni naszych miast, zastępując nudne, ubogie i pracochłonne trawniki – przekonują propagatorzy nowego miejskiego trendu. – Łąki nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych poza koszeniem raz lub dwa razy w roku. Mieszanki rodzimych gatunków roślin kwitnących świetnie sprawdzają się jako zielony element terenów miejskich i na pasach przydrożnych zapewniając przy okazji pokarm dla dzikich zapylaczy.

Spotkanie poprowadzi Karol Podyma, który opowie o działaniach Fundacja Łąka oraz o mechanizmach wykorzystywanych w Warszawie do realizacji celów fundacji tj. o budżecie obywatelskim i inicjatywie lokalnej.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Lub design
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 czerwca 2016 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powodzenia, jak to kreatywność na wyciąganie kasy z budżetu obywatelskiego, każdy, kto się cokolwiek otarł o botanikę, wie, że to pic na wodę fotomontaż. Kilogram tej mieszanki to koszt około 600-800 zł. zbiera to jeden z drugim na naturalnych łąkach kwiatowych, gdzie taki ekosystem kształtował się przez lata, albo i dłużej i wprowadza to w terem miejski, bez znajomości rodzaju, struktury gleby. Wystarczy wyjechać za Lublin, żeby stwierdzić, że na pasach przydrożnych "łąki" trzeba wycinać, bo redukuje widoczność... Odnośnie zdrowia - sporo alergenów produkują takie łąki, trawę się wycina przed kwitnieniem i tak jest często uciążliwa. Ponadto w okolicy Lublina na łąkach utrzymuje się firletka, jaskry. Nad wieprzem złocienie. Nie jest to wbrew pozorom tak kolorowe jak na zdjęciu. Kolejny durnowaty pomysł, który przyjdzie z Wawy (tam już jest realizowany) do Lublina, niebawem to wycinanie darni z bieszczadzkich łąk i układanie takiej murawy w miastach... To dopiero "innowacyjność", zapytajcie może kogoś z UP od łąk, albo botaników, zanim się weżmiecie za tka "postępowe" projekty
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna