Inne

O Piastach w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2010, 14:13

Koncert słowno-muzyczny poświęcony patronom Osiedla Piastowskiego LSM odbędzie się w czwartek (21.01) w Domu Kultury LSM.

Koncert jest zatytułowany bardzo obiecująco – "Piastowie, jakich nie znamy czyli o tym, o czym nie mówiono nam w szkole”.

W programie: nieznane opowieści o Mieszku I, Bolesławie Chrobrym, Bolesławie Śmiałym, Leszku Czarnym i Kazimierzu Wielkim, ich barwnych dziejach i perypetiach sercowych, rozmowa z przewodniczącym Rady Osiedla Piastowskiego mgr. inż. Krzysztofem Baranowskim, kierownikiem osiedla mgr. inż. Markiem Muzyką, pieśni związane z epoką i współczesne piosenki o Lublinie oraz groteski taneczne obrazujące harce kotów z myszami w królewskim zamku.

Koncert poprowadzą Ryszard Zarewicz i Kazimierz Pawełek, który jest autorem scenariusza.

Wykonawcami będą chór Kantylena pod dyrekcją prof. Małgorzaty Nowak z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz soliści i zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją” w Lublinie: Anna Skawińska, Ola Janczarek, Magda i Ada (Magda Lewkowicz i Ada Szymczyk), Magda i Ola (Magda Lewkowicz i Ola Janczarek), zespół wokalny Sine Nomine i zespół taneczny Arabeski.

Start o godz. 17. Adres: ul. Wallenroda 4A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna