Inne

O-Twórz Lublin: Nasi bliscy z pudełka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 11:32

Jeden z  „Portretów rodzinnych”, reszta na www.facebook.com/oTworzLublin (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Jeden z „Portretów rodzinnych”, reszta na www.facebook.com/oTworzLublin (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

Już można oglądać prace, które powstały podczas sesji 21 lipca na placu Po Farze i już można się szykować do następnej. Ideą lipcowego fotografowania były „Portrety pokoleniowe”.

Organizatorom zależało na takich spotkaniach w przestrzeni Lublina, w których dominujący byłby jednak czynnik ludzki, najlepiej rodzina. Portrety takie były jednocześnie podkreśleniem więzi rodzinnej i takiej, jaka łączy pokolenia z miastem.

W tej odsłonie, która właśnie się zakończyła, wzięło udział 50 osób – tylu uczestników otrzymało kartonowe pudełeczko, z którego przy użyciu szpilki zrobili aparat i wykonali zdjęcie-niespodziankę. Bo taki eksperyment fotograficzny to zawsze wielka niewiadoma. I tak też było. Jest wiele prac zaskakujących, takich o których można powiedzieć, że „wyszły” i sporo prób mniej udanych. Jednak to nikogo nie zniechęca do dalszego udziału w projekcie. A wkrótce taka okazja się nadarzy.

– Szykujemy się do kolejnej, sierpniowej odsłony spotkań O-Twórz Lublin!, pod hasłem „Wzgórza Lublina”, początek już 26 sierpnia – informuje Barbara Wybacz z Ośrodka „Rozdroże”. – Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii i naszego miasta. Niech przyjdą także ci, którym fotografie nie bardzo się udały – nie można się zniechęcać, następne będą lepsze.

Trzecia odsłona projektu rozpocznie się 16 września i jej tematem będą „Zakłady rzemieślnicze Lublina”. Dopiero po zakończeniu tych trzech akcji zorganizowana zostanie wspólna wystawa. Wybierzemy też kilka fotografii, które przeniesiemy na porcelanę. Będziemy chcieli umieścić je w różnych punktach miasta, aby utworzyć alternatywny szlak spacerów po lubelskich zakątkach.

Portrety pokoleniowe można odbierać, od poniedziałku do piątku w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego,(ul. Krakowskie Przedmieście 41) w godzinach 9.00–17.00.

Osoby, którym udało się utrwalić czytelny obraz otrzymują pozytyw wykonanej fotografii oraz aparat, który po złożeniu „na czarną stronę” może służyć jako przestrzenna ramka do zdjęcia. Ci, którym się nie poszczęściło – dostaną negatyw i aparat.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna