Inne

Odpust u Dominikanów: Koncerty, rekolekcje i biesiada

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2010, 13:41

Koncertem Piwnicy św. Norberta rozpoczynają się we wtorek (7.09) uroczystości odpustowe w klasztorze Dominikanów. Odpust zakończy się biesiadą 14 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Artyści z Krakowa wystąpią w staromiejskiej bazylice we wtorek o godz. 20 .

– Każdy nasz koncert to spektakl łączący w sobie muzykę, poezję i pieśni. W zespole jest ośmiu muzyków i kwartet smyczkowy. W programie mamy utwory napisane do tekstów Jana Pawła II, Cypriana Kamila Norwida, ks. Józefa Tischnera, Bolesława Leśmiana. Mamy także autorskie utwory – mówi Stefan Błaszczyński z Piwnicy św. Norberta.

Jak będzie wyglądał wtorkowy koncert?

– Mamy kilka programów. W Lublinie wystąpimy z repertuarem opartym na Krakusie. Będą utwory instrumentalne, pieśni i trzy recytowane teksty. Trudno zamknąć naszą muzykę w sztywnych ramach gatunkowych. Pojawią się elementy jazzu, muzyki klasycznej, chwilami będą także mocniejsze dźwięki – zachęca Błaszczyński.

Koncert rozpoczyna uroczystości odpustowe.

– 10 września o godzinie 10.30 zapraszamy na koncert muzyki flamenco w krużganku bazyliki – zachęca o. Robert Głubisz, przeor klasztoru.

Od 10 do 12 września będą trwały rekolekcje. W niedzielę będzie można zwiedzać gabinet ojca Alberta Krąpca. 14 września po sumie odpustowej (godz. 18 na Placu po Farze) zaplanowano biesiadę odpustową, z czymś dla ciała i ducha.

– Około godziny 20 z wieży klasztornej będzie rozbrzmiewał dźwięk klarnetu – zapowiada ojciec Robert.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach odpustu jest bezpłatny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna