Inne

Odsłonięcie muralu Pawła Hajncela „Chleba, pracy, igrzysk”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2012, 15:47

 (Mikołaj Majda)
(Mikołaj Majda)

We wtorek, 24.07, Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie - Rewiry zaprasza na odsłonięcie Muralu Pawła Hajncela „Chleba, pracy, igrzysk”

Przez weekend Paweł Hajncel i Cezary Hunkiewicz wraz mieszkańcami ul. Wrońskiej malowali mural. W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców wraz z dziećmi.

Na obejrzenie pełnego rezultatu pracy, spotkanie z artystą i mieszkańcami zapraszają we wtorek o godzinie 17, ul. Wrońska 5a.

O muralu i akcji na ul. Wrońskiej

Praca pt: Chleba! Pracy! Igrzysk!, dotyczy muralu na jednym z bloków w Lublinie. Towarzyszy mu postawiony na placu drogowskaz, na którym umieszczone są hasła określające
teraźniejszą sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju.

Mural i drogowskaz jest przypisany do konkretnego miejsca. Jest nim przestrzeń, w której żyją obywatele miasta Lublina, których życie codzienne stawia przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Są nimi bezrobocie, trudna sytuacja materialna, zachwiane relacje międzyludzkie. Poprzez działanie polegające na namalowaniu napisu na jednym z bloków.

„Chleba, pracy, igrzysk”, nawiązującego do starożytnego hasła, którym lud upominał się o swoje prawa, spodziewać się należy identyfikacji mieszkańców właśnie z nim.

Ma on być ich głosem trwającym w przestrzeni publicznej, skazującym na ich problemy i domagającym się ich rozwiązania. Jest potencjalna nadzieja, że mural ten zjednoczy mieszkańców do wspólnego działania ku polepszeniu sytuacji materialnej jak i stosunków sąsiedzkich. Drogowskaz postawiony w tej samej przestrzeni próbuje wskazać prawdopodobne przyczyny złej sytuacji ludzi zamieszkujących tenże obszar. Wypisane wyrazy na drogowskazie np: kapitalizm, wolny rynek, bezrobocie, wykluczenie, kieruje uwagę na te aspekty współczesnego życia, które często umykają uwadze tam, gdzie dobrobyt jest powszechny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna