Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

30 grudnia 2016 r.
10:59

Orszak Trzech Króli w Puławach. W tym roku wyruszą spod trzech kościołów

Autor: Zdjęcie autora rs
1 16 A A
6 stycznia 2017 11:00

Mieszkańcy w tym roku już po raz piąty będą mogli wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. 6 stycznia uroczyste pochody ruszą z trzech kościołów, pw. św. Rodziny, św. Brata Alberta i Miłosierdzia Bożego. Spotkają się na placu Chopina, gdzie ustawione zostaną cztery sceny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zebrani otrzymają korony i śpiewniki, a dla najmłodszych przygotowany zostanie także słodki poczęstunek.

Tegoroczny orszak będzie wyglądał trochę inaczej, niż w ostatnich latach. Orszaki symbolizujące trzy kontynenty, Europę, Afrykę i Azję po mszach w kościołach, ruszą w stronę placu Chopina i tam już zostaną.

Na miejscu, po czterech stronach placu rozstawione będą sceny, na których rozgrywać się będą fragmenty biblijnych wydarzeń począwszy od stworzenia świata.

Nowością będzie również brak zwierząt, które towarzyszyły orszakom organizowanym w latach poprzednich.

- Zwierząt nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Chcieliśmy zaoszczędzić im także stresu związanego z hałasem. Co do samej koncepcji Orszaku Trzech Króli to uważam, że nie można organizować tego cały czas w taki sam sposób, dlatego wprowadzamy zmiany - mówi ksiądz Jacek Jakubiec, prezes Stowarzyszenia „Rodzina”, który zapewnia, że najważniejsze elementy - królowie, kolędy i błogosławieństwo, pozostaną.

Msze rozpoczną się o godz. 11 a, zakończą się o godz. ok. 12. Po kolejnych 30 minutach orszaki powinny być już w centrum miasta, gdzie rozpocznie się biblijne widowisko.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 19:18
Dużo zielonych na zdjęciu czy to zielonoświątkowcy !
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 06:57
Wyruszą i zmarzną. Znowu w przychodniach będzie setki chorych. W tym dniu ma być najzimniej.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 31 grudnia 2016 o 11:49
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:57
Kwapiński następny.Ciekawe z jakiej racji prowadził Wigilie miejską, Wstyd i obłuda
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:54
O, nikt nie dał kasy na wielbłądy. No tak Szyszkodik żubry wybiją w puszczy, a tu udają że o zwierzęta dbają. Hipokryzja pislamu.
Avatar
ewela / 30 grudnia 2016 o 15:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Orszaki, Wigilie miejskie sa okazją do lansu dla rożnego rodzaju lichot promujących swoja własna d.... Przykładem Wigilia Miejska, gdzie karierowicze promują własne dup...ka. Upolitycznianie i lans Wigilii miejskiej  to juz ohydne przegięcie!
Zgadzam się, żenujące było to, jak posełek z wąsem, jednym tchem po życzeniach mówił o "dokonaniach" pisowej polityki. WSTYD i ŻENADA, nie czas i miejsce na politykowanie. Nie wiem, dlaczego ludzie cieszą się z tego bagna  500+ a 700- z naszej kieszeni :((((((((((!!!!!!!!!!!!!
Zgadzam się, żenujące było to, jak posełek z wąsem, jednym tchem po życzeniach mówił o "dokonaniach" pisowej polityki. WSTYD i ŻENADA, nie czas i miejsce na politykowanie. Nie wiem, dlaczego ludzie cieszą się z tego bagna  500+ a 700- z naszej kieszeni :((((((((((!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:07
Błazenada. Były już marsze dla rodziny, chrystoteka, wyścigi po kremówki, dni papieskie. Z niecierpliwością czekam na kolejny show. Myślę, że nowe lodowisko będzie odpowiednie do kolejnych popisów. Np. Zakonnice tańczą na lodzie. :D
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:22
Obrzydliwy jest ten lans przy okazji takich uroczystości. Powinni to prowadzić zwykli ludzie a nie radni czy prezydent. Niech sie wezmą do roboty, a nie sweet foci i lansu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:20
Jakich 3 Króli ? Sześciu ! Ryszard Petru wie lepiej, przecież ufa mu tylu Polaków!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:48
Orszaki, Wigilie miejskie sa okazją do lansu dla rożnego rodzaju lichot promujących swoja własna d.... Przykładem Wigilia Miejska, gdzie karierowicze promują własne dup...ka. Upolitycznianie i lans Wigilii miejskiej to juz ohydne przegięcie!
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 19:18
Dużo zielonych na zdjęciu czy to zielonoświątkowcy !
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 06:57
Wyruszą i zmarzną. Znowu w przychodniach będzie setki chorych. W tym dniu ma być najzimniej.
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 31 grudnia 2016 o 11:49
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:57
Kwapiński następny.Ciekawe z jakiej racji prowadził Wigilie miejską, Wstyd i obłuda
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:54
O, nikt nie dał kasy na wielbłądy. No tak Szyszkodik żubry wybiją w puszczy, a tu udają że o zwierzęta dbają. Hipokryzja pislamu.
Avatar
ewela / 30 grudnia 2016 o 15:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Orszaki, Wigilie miejskie sa okazją do lansu dla rożnego rodzaju lichot promujących swoja własna d.... Przykładem Wigilia Miejska, gdzie karierowicze promują własne dup...ka. Upolitycznianie i lans Wigilii miejskiej  to juz ohydne przegięcie!
Zgadzam się, żenujące było to, jak posełek z wąsem, jednym tchem po życzeniach mówił o "dokonaniach" pisowej polityki. WSTYD i ŻENADA, nie czas i miejsce na politykowanie. Nie wiem, dlaczego ludzie cieszą się z tego bagna  500+ a 700- z naszej kieszeni :((((((((((!!!!!!!!!!!!!
Zgadzam się, żenujące było to, jak posełek z wąsem, jednym tchem po życzeniach mówił o "dokonaniach" pisowej polityki. WSTYD i ŻENADA, nie czas i miejsce na politykowanie. Nie wiem, dlaczego ludzie cieszą się z tego bagna  500+ a 700- z naszej kieszeni :((((((((((!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 15:07
Błazenada. Były już marsze dla rodziny, chrystoteka, wyścigi po kremówki, dni papieskie. Z niecierpliwością czekam na kolejny show. Myślę, że nowe lodowisko będzie odpowiednie do kolejnych popisów. Np. Zakonnice tańczą na lodzie. :D
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:22
Obrzydliwy jest ten lans przy okazji takich uroczystości. Powinni to prowadzić zwykli ludzie a nie radni czy prezydent. Niech sie wezmą do roboty, a nie sweet foci i lansu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 13:20
Jakich 3 Króli ? Sześciu ! Ryszard Petru wie lepiej, przecież ufa mu tylu Polaków!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 12:48
Orszaki, Wigilie miejskie sa okazją do lansu dla rożnego rodzaju lichot promujących swoja własna d.... Przykładem Wigilia Miejska, gdzie karierowicze promują własne dup...ka. Upolitycznianie i lans Wigilii miejskiej to juz ohydne przegięcie!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Kalendarz
maj 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.