Inne

Ostatni Żydowski Spacer Herstoryczny w tym sezonie

Dodano: 1 grudnia 2016, 16:32
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Fundacja HerStory zaprasza na kolejne spotkania z wybitnymi lubliniankami w ramach spacerów HerStorycznych. W najbliższą sobotę, 3 grudnia o godz. 10 wyruszy ostatni w tym sezonie spacer żydowski. Z kolei 6 grudnia o godz. 16 po raz ostatni w tym roku organizatorzy opowiedzą o kobietach nauki, edukacji i oświaty.

Sobotni spacer startuje spod Hotelu Europa. Przewodnikiem będzie Paula Krzykowska - studentka historii sztuki (KUL), przewodniczka w Państwowym Muzeum na Majdanku, współpracowniczka Fundacji HerStory. Spacer przebiegać będzie ulicami Starego Miasta oraz Śródmieścia, gdzie odwiedzimy kamienice, podwórka czy też zakamarki kryjące nieznane lub zapomniane opowieści.

Z kolei we wtorek spacer rozpocznie się pod pomnikiem Marii Skłodowskiej-Curie przy Rektoracie UMCS. - W trakcie spaceru zapoznamy się z kontekstem powstania pierwszego Uniwersytetu w Lublinie, wspomnień jego pierwszych studentek i wykładowczyń. Dowiemy się dlaczego Maria Skłodowska-Curie została patronką jednej z uczelni i czy Lublin miał kiedyś jakąś rektorkę uniwersytecką - zachęcają organizatorzy.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 grudnia 2016 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozumiem, że chodzi o te kamienice i podwórka, które jeszcze nie zostały zwrócone?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna