Inne

Otwarcie Rezerwatu Dzikich Dzieci

Dodano: 29 lipca 2017, 10:44
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W niedzielę, 6 sierpnia o godz. 12 przy ul. Dolnej Panny Marii 8 odbędzie się wielkie otwarcie Rezerwatu Dzikich Dzieci. Akcja trwać będzie do 27 sierpnia.

Rezerwat Dzikich Dzieci to wydzielony obszar ochrony środowiska zabawy dziecięcej. Zgodnie z definicją zabawy, jako obejmującej zachowania dzieci, które są swobodnie wybierane, osobiście kierowane i samoistnie motywowane. - Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują zgodnie z zasadami pajdokracji, czyli rządów dzieci - twierdzą organiatorzy.

O bezpieczeństwo w trakcie zabaw dbać będą przeszkoleni "playworkerzy". W obrębie Rezerwatu obowiązuje kodeks honorowy, którego uczestnicy zabawy są zobowiązani przestrzegać.

Wstęp do Rezerwatu jest nieodpłatny wymaga jednak wypełnienia przez rodziców lub opiekunów Karty Zgłoszenia Dziecka uprawniającej do korzystania z Rezerwatu w godzinach jego otwarcia. Ilość miejsc w Rezerwacie jest ograniczona. Karty dostępne są m.in. w kasie Centrum Kultury, Rezerwacie Dzikich Dzieci oraz w Internecie.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna