Inne

Pamięci Profesora Władysława Panasa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2011, 11:47
Autor: Kmo.

Władysław Panas
Władysław Panas

W poniedziałek (24 stycznia) o godz. 17.00 w Ośrodku "Brama Grodzka-Teatr NN” (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci profesora Władysława Panasa w 6 rocznicę jego śmierci.

Profesor Władysław Panas (1947–2005) teoretyk i historyk literatury był wieloletnim kierownikiem Katedry Teorii Literatury KUL. Debiutował krytycznym tekstem o poezji Tadeusza Gajcego w czasopiśmie "Polonista”.

Jego zainteresowania badawcze koncentrowały się wokół twórczości Brunona Schulza. Interesował go nie istniejący już świat dawnej lubelskiej kultury żydowskiej. Interpretował twórczość pisarzy pochodzenia żydowskiego, inspirował go chasydyzm oraz mistyczna kabała.

Wiele miejsca w jego pracy badawczej zajmował także Józef Czechowicz, był między innymi jednym z pomysłodawców corocznych spacerów trasą "Poematu o mieście Lublinie”.

Podczas spotkania zostanie wygłoszony wykład dr Wiktorii Durkalewicz z Uniwersytetu w Drohobyczu pt. "Podstawą obcowania jest Pamięć. O Władysława Panasa semiotycznej wizji kultury”.

Organizatorami spotkania są Ośrodek "Brama Grodzka- Teatr NN” i Instytut Filologii Polskiej KUL.

Wstęp wolny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna