Inne

„Patrzę na: uchodźcy”. Film i debata

Dodano: 25 kwietnia 2016, 17:34

We wtorek, 26 kwietnia, fundacja Przestrzeń Wspólna Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12, Lublin) w ramach cyklu „Patrzę na: uchodźcy” zaprasza na dwa pokazy filmowe.

O godz. 19 film „Salam” w reż. Zach Ingrasci i Chris Temple. Po filmie odbędzie się debata: „Zagrożone wartości? Co kryzys migracyjny mówi o Europejczykach i Europejkach?”

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki na sens i debatę godzinę można odebrać w kasie kina na godzinę przed projekcją.

Z kolei przed południem specjalny pokaz dla szkół. O g. 11 zostanie wyświetlony film „Bekas” w reż. Karzan Kader. Film jest przeznaczony dla młodych widzów – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po filmie odbędzie się spotkanie pt „Dzieci wojny. Sytuacja uchodźców z Syrii” poruszające temat uchodźców, w kontekście sytuacji dzieci i młodzieży w krajach ogarniętych działaniami wojennymi. Wstęp na projekcje jest darmowy, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie. Decyduje kolejność zgłoszeń (miejsc w kinie jest 70). Zapisy mailowe pod adresem kkaminski@przestrzenwspolna.plz dopiskiem Lublin.

„Patrzę na: uchodźcy” to cykl pokazów filmowych. Pokazom filmów towarzyszyć będą debaty przybliżające sytuacje uchodźców oraz ich drogę do Europy. To kontynuacja cieszącego się zainteresowaniem przeglądu filmowego „Patrzę na: islam”.

Czytaj więcej o: patrzę na
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna