Inne

Piotr Pustelnik gościem Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami

Dodano: 8 listopada 2017, 14:37
Autor: eb

mat. prasowe.
mat. prasowe.

Tym razem himalaista Piotr Pustelnik będzie gościem Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami. Z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego spotka się 17 listopada.

Pustelnik jest alpinistą i himalaistą, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum. A na co dzień to doktor inżynierii chemicznej, pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Wspinać zaczął się w 1975 roku, najpierw w Tatrach, potem w Dolomitach i Alpach lodowcowych. 

Piotr Pustelnik jest trzecim z polskich himalaistów (po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim) i dwudziestym na świecie, który zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. W tym roku ukazała się jego autobiograficzna książka  „Ja, pustelnik”, której współautorem jest dziennikarz i fotograf Piotr Trybalski.

- 17 listopada o godz. 17.30 himalaista odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Następnie o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego opowie o swojej autobiografii. To porywająca historia życia i kariery Pustelnika, szczera opowieść o drodze na szczyty wszystkich ośmiotysięczników i o cenie, jaką przyszło za nie zapłacić - zachęca organizator Robert Mazurek.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna