Inne

"Polish Urban Art". Wystawa w Brain Damage Gallery

Dodano: 12 września 2017, 16:21
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Najciekawsze przykłady polskiej sztuki ulicznej będzie można zobaczyć podczas ekspozycji w Brain Damage Gallery (CSK, Plac Teatralny 1). Wernisaż wystawy Polish Urban Art będzie miał miejsce w piątek, 15 września o godz. 19.

Polish Urban Art to projekt, który ma na celu prezentację i promocję polskiej sztuki miejskiej w Europie. Dotychczas wystawę pokazywano w Berlinie, Kijowie, Lwowie, Mińsku, Paryżu, Pradze, Sztokholmie.

- Polscy artyści nie tylko zdobyli uznanie na międzynarodowej scenie, ale ponadto udało im się wypracować własny, unikalny i charakterystyczny styl. Styl, który z jednej strony wpisuje się w najlepsze wzorce i dokonania polskiej sztuki współczesnej. Z drugiej, bywa emanacją najbardziej bezkompromisowej formy ulicznej działalności, jaką jest graffiti writing - zachęcają organizatorzy ekspozycji.

Wśród prezentowanych artystów znajdują się: Bezt, Cekas, Chazme, Czarnobyl, Finer, Kamil Kuzko, Lump, M-City, Monstfur, Nawer, Paweł Ryżko, Proembrion, Robert Proch, Sainer, Seikon, Sepe i Zbiok.

Tacy artyści jak Robert Proch czy M-City, to twórcy, których prace sprzedają się w najważniejszych galeriach sztuki na świecie. Teraz ich dzieła będzie można zobaczyć w Lublinie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ekspozycja będzie czynna do 30 września.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna