Inne

Polska premiera "Delikatnego mechanizmu" Williama S. Burroughsa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2013, 14:01

 Rafał Księżyk "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa"
Rafał Księżyk \"23 cięcia dla Williama S. Burroughsa\"

10.12.2013 (wtorek), Sala Czarna ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, godz. 19.

Polska premiera "Soft Machine/Delikatnego mechanizmu" Williama S. Burroughsa oraz książki Rafała Księżyka "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa".

Spotkanie autorskie z udziałem Rafała Księżyka, autora pierwszej polskiej monografii Williama S. Burroughsa „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa” oraz Mateusza Janiszewskiego tłumacza „Delikatnego mechanizmu”, pierwszego polskiego przekładu „Soft Machine” (ukazał się w początku października nakładem wydawnictwa vis-a-vis etiuda). Rozmowy uzupełni pokaz krótkich filmów dokumentalnych poświęconych Burroughsowi i wywiadów z pisarzem.

Podczas spotkania będzie można nabyć w promocyjnych cenach książki „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa”, „Delikatny mechanizm” oraz „Nagi lunch”.


William S. Burroughs

Ostatni artysta XX wieku, który stawką swej sztuki uczynił nieśmiertelność. Pierwszy artysta XXI wieku, który uczył, jak sobie radzić z chaosem kultury i opresją kontroli. Autor „Ćpuna” i „Nagiego lunchu”. Człowiek, który konsekwentnie się rozpraszał, a równocześnie pracował nad procedurami mającymi trzymać go w ryzach. Kondycję ludzką puentował wezwaniem: „Jedyna szansa to mutować!”. I szukał dróg ucieczki z czasu w przestrzeń.

Jego dzieło stało się wirusem kulturowych przemian. Inspirowało Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca, Iggy’ego Popa i Davida Bowie, Laurie Anderson i Patti Smith, Davida Cronenberga i Jima Jarmusha, Williama Gibsona i Alana Moore’a.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna