Inne

Porozmawiają o kulturze w DDK Czuby Południowe

Dodano: 14 marca 2016, 08:32
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Ks. prof. Andrzej Szostek opowie o tabu w kulturze współczesnej w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie w ramach cyklu „Jaka kultura?” odbędzie się w środę, 16 marca o godz. 18.

Ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek urodził się w 1945 roku w Grudziądzu. Od lat 70-tych zatrudniony jest w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W latach: 1998-2004 był rektorem KUL.

Autor m. in.: „Der Streit um den Menschen” (wraz z K. Wojtyłą, T. Styczniem), Kevelaer 1979, „Normy i wyjątki”, Lublin 1980, „Natura – rozum – wolność”, Rzym 1990, „Wokół godności, prawdy i miłości”, Lublin 1998, „Pogadanki z etyki”, Częstochowa 2008. Do głównych kierunków zainteresowań księdza należą: podstawy etyki normatywnej, personalizm etyczny, problematyka sumienia, etyka życia, miłości i zaangażowania społecznego, etyka w nauce oraz myśl antropologiczno-etyczna Karola Wojtyły/Jana Pawła II.

„Jaka kultura?” to cykl spotkań poświęcony zjawiskom współczesnej kultury. To spotkania z gośćmi, rozmowy na temat nowości filmowych, wydawniczych, teatralnych, prelekcje, wykłady, dyskusje na tematy ważne dla współczesnej kultury. Kuratorką cyklu jest Dorota Lesiak. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie poprowadzi red. Agata Koss-Dybała z Polskiego Radia Lublin.

Czytaj więcej o: DDK Czuby Południowe
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna