Inne

Prezydenckie granie w Trybunale Koronnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 sierpnia 2009, 18:49

Kompozycje Kodály'ego, Głazunowa i Mozarta zabrzmią w niedzielę (9.08) w siódmej odsłonie wakacyjnego cyklu Koncerty Prezydenckie.

Z dorobku węgierskiego kompozytora wybrano II Kwartet smyczkowy op.10, ze spuścizny Rosjanina "Reverie orientale” na klarnet i kwartet smyczkowy, a z twórczości Austriaka Kwintet klarnetowy A-dur KV 581.

Zagrają Roman Widaszek – klarnet oraz Kwartet Śląski w składzie Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Arkadiusz Kubica – skrzypce, Łukasz Syrnicki – altówka i Piotr Janosik – wiolonczela.

Kwartet Śląski uchodzi za najlepszy polski kwartet smyczkowy. Dokonał około 100 prawykonań kwartetów smyczkowych kompozytorów polskich i obcych, z czego część była jemu dedykowana.

Widaszek to jeden z najlepszych polskich klarnecistów. Ma na koncie współpracę z Sharon Kam, Waldemarem Malickim i The Hilliard Ensemble. Z Kwartetem Śląskim nagrał bardzo dobre albumy zawierające "Recalling a Serenade” Pawła Szymańskiego i "Po drugiej stronie lustra” na klarnet i kwartet smyczkowy Zbigniewa Bargielskiego.

Czas: niedziela, godz. 19. Miejsce: Trybunał Koronny, Lublin, Rynek 1. Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna