Inne

Promocja albumu Leszka Mądzika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2012, 10:18

Dziś (28 listopada) o godz. 13 w Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku odbędzie się spotkanie promocyjne albumu "Majdanek w fotografii Leszka Mądzika”.

Wydany nakładem Muzeum album zawiera czterdzieści zdjęć Leszka Mądzika. Artysta uchwycił w nich zimowy krajobraz Majdanka, ale w jego kadrach odbija się także piętno tragicznej historii tego miejsca.

Zdjęcia do albumu powstawały 2 lata. Leszek Mądzik powiedział, że chciał znaleźć to miejsce w sytuacji krańcowej, a więc w okresie głębokiej zimy, największych mrozów, gdy nieskazitelność bieli podkreśla i wydobywa czerń dramatu, który tam się dział. Fragmenty, detale, szczegóły, jakie zarejestrował artysta podkreślają ów nastrój kruchości ludzkiego losu i zła, jakie zapanowało w tym miejscu.

W programie spotkania, w którym będą uczestniczyć Leszek Mądzik, Bogdan Białek, redaktor naczelny miesięcznika "Charaktery” i Danuta Olesiuk, wicedyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku przewidziano pokaz fotografii zamieszczonych w albumie oraz dyskusję z udziałem jego autorów i zaproszonych gości.

Publikację opatrzono komentarzem historycznym przy-bliżającym dzieje Majdanka oraz tekstem autorskim i biogramem Leszka Mądzika.

Kmo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna