Inne

Promocja książki "Majdanek w dokumentach"

Dodano: 22 marca 2017, 10:38
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W czwartek, 23 marca o godz. 17 w Galerii i Czytelni Zbiorów Specjalnych Biblioteki (ul. Narutowicza 4) będzie miał miejsce finisaż wystawy "Auschwitz, fabryka śmierci" połączony z promocją publikacji "Majdanek w dokumentach" wydanej przez Państwowe Muzeum na Majdanku.

Wystawa "Auschwitz. Fabryka śmierci" prezentowana była w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego od początku lutego. Ekspozycja zawiera rysunki techniczne i plany architektoniczne, które stanowią pełną dokumentację tak zwanego obozu macierzystego. Dzięki stanowiskom multimedialnym prezentowane są także świadectwa ocalałych.

Przy okazji finisażu ekspozycji zaprezentowana zostanie również publikacja "Majdanek w dokumentach". Jest to pierwsza edycja źródłowa poświęcona problematyce niemieckich obozów koncentracyjnych. Prezentuje ponad 300 dokumentów pochodzących z kancelarii obozowych i instytucji powiązanych z KL Lublin, a także materiały wytworzone przez polskie instytucje charytatywne, ruch oporu oraz samych więźniów. 

Archiwalia wybrał, opracował i wstępem opatrzył Wojciech Lenarczyk.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna