Inne

Promocja książki "Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie"

Dodano: 3 maja 2017, 08:07
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W czwartek, 4 maja o godz. 13 w Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Lubelskim (ul. Zamkowa 9) odbędzie się spotkanie promocyjne książki "Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie" oraz finisaż wystawy "Dzielnice zagłady". Wydarzenia organizuje Państwowe Muzeum na Majdanku.

Publikacja „Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Zarys problematyki” stanowi syntetyczny opis Zagłady w GG, główne jej partie dotyczą lat 1942–1943, kiedy większość polskich Żydów została wymordowana. Autor koncentruje się przede wszystkim na działaniach sprawców i mechaniźmie zagłady.

Spotkaniu promocyjnemu będzie towarzyszyć debata panelowa pt. "Aktion Reinhardt w świetle badań historycznych" z udziałem: Adama Kopciowskiego, Tomasza Kranza oraz Dariusza Libionki.

Dodatkowym wydarzeniem tego dnia będzie zwiedzanie kuratorskie wystawy "Dzielnice zagłady", prezentowanej na Starym Mieście w Lublinie od połowy marca br. Po ekspozycji oprowadzi jej autor Krzysztof Banach. Start przy Bramie Krakowskiej o godz. 11.00.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 maja 2017 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podobno w Lublinie ginęli też Polacy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna