Inne

Promocja tomiku wierszy "Okruchy codzienności. Antologia niedrzwickich poetów"

Dodano: 12 grudnia 2016, 07:04

W piątek, 16 grudnia, o godzinie 18 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbędzie się promocja tomiku wierszy "Okruchy codzienności. Antologia niedrzwickich poetów".

Tomik poezji zawiera wiersze 9 osób, które mieszkają na terenie gminy Niedrzwica Duża.

– Niedrzwiccy poeci nie są zjawiskiem jednorazowym, stworzonym na potrzeby chwili. Od wielu lat tworzą wiersze i skrywają je w swoich szufladach. W wielu przypadkach są rodowitymi mieszkańcami gminy Niedrzwica Duża, czasami wrócili tu po latach, a czasami przyszli pielęgnować swoje szczęście rodzinne. Piszą to, co dyktuje im serce. Bacznie obserwują otaczającą ich rzeczywistość i z okruchów dnia codziennego układają mozaiki słów, historie swojego życia uplecione ze zdań – opisuje Marcin Pastuszak, prezes Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych, które jest wydawcą tomiku.

Stylistycznie twórczość poszczególnych autorów różni się od siebie. Inna składnia zdania, używanie rymów pokazują, że do poezji można podchodzić w różnoraki sposób. Poszczególnych poetów różni także tematyka poruszana w ich wierszach. Łączy ich na pewno jedno – tworzą z radością i chcą dzielić się swoimi wierszami z innymi.

Czytaj więcej o: poezja Niedrzwica Duża
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna