Inne

Przez dziurkę camery obscury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2011, 16:14

W niedzielę (12 czerwca) o godz. 17.00 przed Ratuszem zbierze się grupa ok. 80 osób, a może nawet większa. Będą to uczestnicy wydarzenia "O-Twórz Lublin” przygotowanego przez Stowarzyszenie Grupa Projekt.

– To akcja mająca walor edukacyjny – wyjaśnia Marcin Moszyński, inicjator i pomysłodawca projektu. – Chcemy cofnąć się do najstarszych metod fotograficznych i przypomnieć je w dobie, kiedy każdy pstryka zdjęcie aparatem telefonicznym, cyfrowym, nie mając w ogóle wiedzy o istocie fotografii.

Każdy uczestnik dostanie mały aparat otworkowy (camera obscura), który będzie musiał sam sobie złożyć. Wszyscy otrzymają instrukcje, dowiedzą się też o historii fotografii, a także o tym, że fotografia analogowa ma w sobie poetykę. I każdy pójdzie w swoje ulubione miejsce w mieście.

– Wszyscy za pośrednictwem SMS-a dostaną instrukcje, zrobią dziurkę i wykonają fotografię o tej samej porze. W ciągu tygodnia oddadzą aparaty i my dokończymy dzieła – opowiada Moszyński –wywołamy fotografie i umieścimy je na stronie Internetowej. Każdy uczestnik dostanie odbitkę na pamiątkę, a także aparat, którym robił zdjęcie.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna