Inne

Przyjdź na spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Dodano: 6 sierpnia 2017, 07:57
Autor: reda

W niedzielę kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Tematem przewodnim będzie „Uzbrojenie roślin”.

Wiele z nich wykształciło skuteczne mechanizmy obrony przed zjadaniem lub niszczeniem przez zwierzęta i ludzi – począwszy od kolców u róży, przez ciernie u kaktusów (na zdjęciu), do toksyn w różnych częściach roślin trujących i parzących.

– Przyjemna woń kwiatów, kolorowe owoce lub nasiona mogą na chwilę uśpić naszą czujność, ale gorzki smak, podrażnienie i duszności wywołane przez pyłki czy poparzone ciało skutecznie uczą nas podstaw „użytkowej” botaniki i ogrodnictwa – tłumaczą organizatorzy i do poszerzenia wiedzy na temat botanicznego „arsenału” roślin zapraszają 6 sierpnia.

Przewodnik, dr inż. Krystyna Rysiak, będzie czekała od godz. 10.45 przy wejściu do ogrodu (przy ul. Willowej). Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godz. Koszt równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Więcej informacji na www.garden.umcs.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS.

Czytaj więcej o: ogród botaniczny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 sierpnia 2017 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że dopiero 3 godziny przed wydarzeniem dowiadujemy się o nim. Dopiero dziś Dziennik dostał informację od UMCS? Nie każdy śledzi stronę www czy facebooka ogrodu botanicznego...
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pojechałabym z dzieckiem ale nie dostaje 500+ na niego i nie stać mnie, bo przy tym i dojazd kosztuje, trzeba coś także zjeść, loda, a tak w domu przesiedzimy bez ponoszenia dodatkowych kosztów oprócz zjedzenia żywności zrobionej we własnym zakresie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna