Inne

Public Avatar na ulicach Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2011, 19:30

Prawdziwy awatar, autentyczny stwór z krwi i kości, wręcz niespotykany w swej unikalności, wtargnie na ulice Lublina! – zapowiadają organizatorzy akcji, która w ten weekend )1-2.10) odbędzie się w Lublinie.


Publiczny Awatar to projekt Martina Baragi Briceljiego, artysty ze Słowenii. W swoim performance artysta chce połączyć elektroniczny i fizyczny wymiar życia społecznego. Co to oznacza?

Awatarem będą sterować internauci poprzez stronę www.public-avatar.com. Dla nich będzie postacią z komputerowej gry przerzuconą do realnego świata. Z kolei dla przechodniów artysta będzie kimś w rodzaju przybysza z obcej planety. Cała akcję będzie można śledzić w internecie i na ulicach Lublina.

Awatar pojawi się dziś o godz. 16 przy Bramie Krakowskiej na Starym Mieście. Akcja potrwa trzy godziny. W niedzielę natomiast będzie można go spotkać Miasteczku Akademickim. O godz. 18 wystartuje z placu przed ACK Chatka Żaka.

– Tysiące internautów z całego świata weźmie udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu! To Wasza szansa, aby odkryć i wirtualnie zwiedzić miasto Lublin – zachęcają organizatorzy.

Akcja Public Avatar realizowana jest w ramach projektu Mindware. Technologie dialogu. W programie wydarzenia takżę wykłady, warsztaty, spotkania i projekty artystyczne w przestrzeni miejskiej.

– Mindware to trzy grupy działań: ewenty w różnych punktach miasta, wydarzenia w radiu, czy pracowniach, oraz działania teoretyczne i refleksyjne w klubie – tłumaczy Zbigniew Sobczuk, kurator części artystycznej wydarzenia.

„Mindware – technologie dialogu” potrwa do 30 października. Szczegółowy program imprezy na
www.mindware.art.pl (am)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna