Inne

Rajd rowerowy i festyn w Świdniku: "O Błękitną Koszulkę Serca"

Dodano: 9 września 2016, 11:56
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Już po raz dziewiąty w Świdniku odbędzie się rajd rowerowy "O Błękitną Koszulkę Serca" z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Światowego Dnia Serca. Wydarzenie, połączone z festynem rodzinnym, odbędzie się w niedzielę, 18 września w Muszli Koncertowej przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5).

Zbiórka i rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 13.30. Dla pierwszych stu uczestników przygotowano okolicznościowe koszulki. Rajd wystartuje o godz. 14.10. Trasa, poprowadzona w okolicach Świdnika, będzie liczyć 15 kilometrów. Po rajdzie zaplanowano poczęstunek dla uczestników, znakowanie rowerów, konkursy, gry i zabawy zarówno dla najmłodszych jak i starszych.

Rajd ma formę rodzinnego przejazdu rowerzystów w tempie spacerowym. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja turystyki rowerowej jako sposobu na zdrowe spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny. - Proponujemy trasę, która poprowadzi bocznymi drogami przez okoliczne miejscowości, z dala od zgiełku miejskich ulic, ale jednocześnie będzie możliwa do przejechania przez najmłodszych - twierdzą organizatorzy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna