Inne

„Rewers” i jego autor w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2013, 16:21

<br />
 Kadr z filmu "Rewers" (MATERIAŁY DYSTRYBUTORA)

Kadr z filmu \"Rewers\" (MATERIAŁY DYSTRYBUTORA)

Pisarz Andrzej Bart, autor scenariusza do „Rewersu”, w poniedziałek (4 marca) spotka się z widzami z Lublina. Seans i rozmowa z gościem – w ramach Kina w Teatrze Starym.

Andrzej Bart – powieściopisarz, reżyser, scenarzysta. Twórca filmów dokumentalnych. Uchodzi za jednego z najciekawszych polskich powieściopisarzy.

Autor „Rien ne va plus” (1991), „Pociąg do podróży” (1999) oraz „Don Juan raz jeszcze” (2006). W 2008 ukazała się najbardziej znana „Fabryka muchołapek” (znalazła się w finale Nagrody NIKE 2009). Ale od 2009 roku Bart jest najbardziej znany z powodu „Rewersu”, czarno-białego filmu Borysa Lankosza, do którego napisał scenariusz. Film zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

To chyba niemożliwe, żeby ktoś jeszcze nie widział popisowego aktorskiego tria: Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony, ale jeśli tak – w poniedziałek 4 marca o godz. 18 można to nadrobić. Albo zobaczyć film ponownie.

Projekcja w Teatrze Starym ma nową jakość – będzie jej towarzyszyła audiodeskrypcja (specjalne tłumaczenie dla osób niewidomych i z kłopotami ze wzrokiem).
Po seansie widzowie spotkają się z Andrzejem Bartem i Włodkiem Pawlikiem, który skomponował do filmu muzykę. (na stronie Teatru Starego transmisja on-line).

Bilety kosztują 10 i 8 zł. (RED)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna