Inne

Rocznica likwidacji obozu koncentracyjnego na Majdanku

Dodano: 17 lipca 2017, 17:22
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na obchody 73. rocznicy likwidacji niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wydarzenie zorganizowane zostanie w piątek, 21 lipca o godz. 12.

- Tego dnia oddamy hołd ofiarom KL Lublin, zapalając znicze i składając kwiaty pod Pomnikiem-Bramą - twierdzą organizatorzy.

Upamiętnienie poprzedzi projekcja filmu dokumentalnego przedstawiającego relacje świadków, będzie można skorzystać również z bezpłatnego oprowadzania po terenie i muzealnej ekspozycji z udziałem przewodnika.

Uczestnictwo w oprowadzaniu należy zgłosić telefonicznie (81 710 28 33) lub mailowo (centrum@majdanek.eu).

W ramach obchodów rocznicy zaprezentowane zostaną archiwalne pamiątki dotyczące Heleny Pawluk, byłej więźniarki KL Lublin oraz więzienia na Zamku w Lublinie. Na kolekcję składa się blisko 100 unikatowych fotografii, dokumentów oraz przedmiotów osobistych będących bezcennym źródłem wiedzy na temat funkcjonowania KL Lublin, oraz wielu ciekawych informacji o przedwojennym Lublinie.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: rocznica Muzeum na Majdanku obchody
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 lipca 2017 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trochę inny temat. W niedzielę na uroczystościach z okazji 37 rocznicy Lubelskiego Lipca, Solidarność z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej reprezentowała pani profesor E. Starosławska. O co tu chodzi bo nie ogarniam?
Rozwiń
Gość
Gość (18 lipca 2017 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POgonili szkopów i miało być wyzwolenie. Ale było wyzwolenie spod okupacji hitlerowskiej. Czerwoni wyzwolili nasich a Polakow mieli w nosie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna