Inne

Rowerzyści pojadą szlakiem bitew

Dodano: 10 sierpnia 2017, 08:20
Autor: rs

Miłośnicy historii i dwóch kółek będą mogli połączyć obie pasje wybierając się na wycieczkę szlakiem zwycięstw Wojska Polskiego w 1920 roku. Rajd pod nazwą „Drogowa Kontrofensywa” rusza już w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia w Puławach.

Zainteresowani rajdem do przejechania będą mieli 58-kilometrową trasę wiodącą przez Puławy, Gołąb, Niebrzegów, Bobrowniki, Dęblin, Zajezierze i Wysokie Koło. Po drodze m.in. ognisko nad rzeką Wieprz, zwiedzanie pomników i tablic poświęconych Józefowi Piłsudskiemu oraz jego żołnierzom.

Przewodnikiem po szlaku będzie historyk z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Zbigniew Kiełb. Uczestnicy rajdu dowiedzą się co Naczelny Wódz robił w Puławach i okolicy, jakie decyzje podejmował i jaki wpływ na ostateczny przebieg „Bitwy Warszawskiej” miała tzw. kontrofensywa znad Wieprza.

Zapisy na rajd potrwają tylko do czwartku, więc warto się spieszyć. Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Zapisywać można się bezpośrednio w Centrum Informacji Turystycznej w Puławach lub telefonicznie pod nr 81 458 67 40.

Start właśnie przy CIT (Al. Królewska 4) już o godz. 8.30. Na uczestników rajdu czekają pamiątkowe koszulki.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna