Inne

Rysunki Marzeny Zacharewicz w Nałęczowie

Dodano: 31 maja 2017, 17:57
Autor: Damian Drabik

(fot. Marzena Zacharewicz)

Galeria im. Michała Elwiro Andriollego w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (Nałęczów, ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Marzeny Zacharewicz "Zbroja". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce w sobotę, 3 czerwca o godz. 17.

Marzena Zacharewicz urodziła się w 1964 roku w Malborku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom w 1990 roku z zakresu grafiki warsztatowej) Zilustrowała ponad 20 książek dla dzieci. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad dziewięćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.  Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją.

- Rysunki, które Zacharewicz prezentuje na wystawie "Zbroja", stanowią wariacje na temat rycerskiego rynsztunku. Artystka odkształca je i dodaje im lekkości. Traktuje przekaz zbroi uniwersalnie. W jej ujęciu nie jest ona pordzewiałym zabytkiem, wyciągniętym z lamusa historii - twierdzi Marta Motyl, krytyczka sztuki.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna