Inne

Śladami Singera po raz szósty

Dodano: 14 lipca 2016, 22:18
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Przed nami VI edycja Międzynarodowego Festiwalu "Śladami Singera". Jasza Mazur z przyjaciółmi odwiedzi miasteczka Lubelszczyzny w dniach 25 lipca - 5 sierpnia. Trasa obejmie aż dziesięć przystanków.

- W każdym z miast będziemy gościć przez dwa dni - twierdzą organizatorzy. - Pierwszego dnia do miasta przyjedzie wędrowna biblioteka, kryjąca dawne fotografie i opowieści o mieście. Będziemy wspólnie z mieszkańcami odkrywać historię miasteczek. Drugiego dnia w podróż uda się kolorowa, międzynarodowa grupa mistrzów wielu sztuk z Francji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Polski, Czech, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Szkocji, którzy zaproszą lokalną społeczność do działań kulturalnych.

W tym roku świta Jaszy Mazura odwiedzi: Kock, Piaski, Bychawę, Lublin, Biłgoraj, Tyszowce, Szczebrzeszyn, Józefów, Krasnobród i Kraśnik. W Lublinie ekipa pojawi się podczas Carnavalu Sztukmistrzów - 29 lipca.

W trakcie trwania festiwalu odbędzie się wiele ciekawych warsztatów: m.in. zajęcia z capoeiry, warsztaty bębniarskie, śpiewu tradycyjnego, kuchni żydowskiej, aranżacji wnętrz, czy break-dance i hip-hop. Śladami Singera wyruszy także wiele gwiazd. Wśród ogłoszonych dotychczas artystów są m.in. beat-boxer Tiny Beat, saksofonista Alexander Raichenok, perkusista Alua Nascimento i wokalistka Sylwia Lasok.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Użytkownik niezarejestrowany
gniazdo
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lipca 2016 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Break-dance i hip-hop po żydowsku ?????????? Super ! Lepiej nie można się uśmiać ! Kultura Po żydowsku?????????????
Rozwiń
gniazdo
gniazdo (25 lipca 2016 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapaćkane gniazdo neleży oczyścić z odchodów głuptaków lubelaków.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wniosek z waszych wywodów jest jeden każdy pana gra i w swoje gniazdo sr.............................a, to jest smutne ale niestety prawdziwe, kompleksy jak widać nie pozwalają dostrzec to co piękne, chwalić się swoją małą ojczyzną jaką jest Lubelszczyzna zapominając że w historii odegrała ważną rolę i tu tak naprawdę jest prawdziwa Polska od pradziejów. Stan jaki mamy to niestety efekt rządów ludzi u władzy centralnej którym bardziej zależało na przypodobaniu się obcym ( ziemie odzyskane gdzie rozwijano przemysł i pompowano olbrzymie pieniądze kosztem nas dzisiejszej tak zwanej ściany wschodniej ) niż dbanie o swoje począwszy od 1918 po dziś.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (15 lipca 2016 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 MIASTECZKA! Kiedy głowina zrozumie, iż Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie woj. lubelskie, i kto stoi za tym, że historię się zmienia? Panie Damianie!! Manię wyższości posiadają tylko lublinianie i wciskają głupotę choć wiedzą, iż nauka wyjaśniła złudzenie, że obecne Lubelskie - nie Lubelszczyzna i nie lubelska ziemia, a miasteczka jak: Szczebrzeszyn i Krasnobród, to inna ziemia.                                >>>>>>>>> Zajrzyj do map, bo tam widać na jakiej ziemi miasteczko leży, a kto zaprzecza - do środowiska urojonych Lubelaków należy, które pogodzić się nie może i historii Polski zmienić nie może, przez ileś tam lat, Lubelszczyznę  wciskali i w końcu przegrali! Morał: sami sobie szkodzą, gdyż Polacy manię lubelską znają i między sobą rozmawiają, iż w kozim grodzie KOZIOŁ bodzie, na winorośl się wdrapał i beeczy, że Lubelszczyzna w grodzie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2016 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i zajebiscie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna