Inne

Spacer po osiedlu Słowackiego

Dodano: 20 lipca 2017, 16:20
Autor: Damian Drabik

(fot. Marcin Pietrusza / materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. Najbliższy spacer w ramach oprowadzań po osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dotyczyć będzie osiedla im. Juliusza Słowackiego. Start w sobotę, 29 lipca o godz. 13 z Domu Kultury LSM.

Osiedle im. Juliusza Słowackiego to druga inwestycja Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która słynna jest dzięki nietypowej architekturze i stojącej za nią teorii Formy Otwartej Oskara Hansena.

- Co powstało tutaj w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych? A jakie były niezrealizowane propozycje? Wszystkiego dowiecie się na spacerze - zachęcają organizatorzy.

O godz. 16 odbędzie się drugie oprowazdanie, które dzięki współpracy z tłumaczem, będzie dostępne w Polskim Języku Migowym.

Spacer prowadzi Rafał Lis, historyk sztuki, animator i społecznik, zaangażowany w projekty społeczne i artystyczne. Z LSM związany od kilku lat, m.in. w ramach projektu"Lokatorzy. Narracje wokół spółdzielczych utopii".

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: DK LSM LSM spacer
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lipca 2017 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy doczekamy się remontu ul. Balladyny !!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2017 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W mieszkaniach : mieszkania nieustawne, do tego często wspólne WC z łazienką, małe okna (w stosunku do reszty osiedli LSM), koszmarnie wyglądające balkony, niskie balkony na parterze (w stosunku do reszty osiedli LSM), balkony w wieżowcach "poprzyklejane" do ścian w przeróżnych miejscach "od sasa do lasa" (jakby architekt projektował po pijaku). A to osiedle jest podobno wzorcowym przykładem geniuszu Oskara Hansena. Często piszą o tym właściciele mieszkań z osiedla Słowackiego, którzy je sprzedają na OLX-ie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna