Inne

Spis Treści w DDK Węglin: Agnieszka Glińska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2013, 13:31

 (Janka Stelmaszyk/ Materiały Organizatora)
(Janka Stelmaszyk/ Materiały Organizatora)

W niedzielę, 24.11, kolejne spotkanie z Cyklu "Spis Treści". Tym razem DDK "Węglin" będzie gościć reżyserkę i aktorkę, syrektor artystyczną stołecznego Teatru Studio, Agnieszkę Glińską.

Za swoje realizacje teatralne wielokrotnie nagradzaną najważniejszymi nagrodami teatralnymi w Polsce. Wyreżyserowała około sześćdziesiąt spektakli teatralnych i realizacji teatru telewizji.

Adaptatorka twórczości Antoniego Czechowa (m.in.: „Mewa” w Teatrze Narodowym, „Sztuka bez tytułu” w Teatrze Współczesnym”) i tekstów współczesnych (m.in.: „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki).

W swych inscenizacjach nie boi się wyzwania, jakim jest pobudzenie widza do wysiłku intelektualnego i refleksji emocjonalnej. Sztuki realizowane przez Agnieszkę Glińską brzmią na scenie współcześnie i prawdziwie, tak jak współcześni i prawdziwi są ludzie, którzy te sztuki tworzą i oglądają.

Jej literacki „spis treści”, jakim podzieli się w DDK „Węglin” to przede wszystkim przestrzenie prozy.

Usłyszymy fragmenty opowiadań Antoniego Czechowa, tekstów Astrid Lindgren i Martina Bubera oraz fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Kuratorem Cyklu "Spis Treści" jest Mateusz Nowak.

Na spotkanie "Agnieszka Glińska w przestrzeni tekstu" DDK Węglin zaprasza w niedzielę, 24 listopada, o godz. 17.00. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna