Inne

Spotkania autorskie z Jackiem Dehnelem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 listopada 2009, 15:13

Najnowsza książka Jacka Dehnela to zbiór małych form prozatorskich. To one są dodatkiem do starych fotografii, które autor odnalazł, kupił.

Napisane przez niego zdania mają opowiedzieć historię przedstawioną na starym zdjęciu. Przedmioty, twarze, pejzaże – jakież pole dla fantazji pisarza. Dehnel ożywia świat zatrzymany na kliszy, świat miniony, a przecież taki, który kiedyś był współczesny.

Dziś te nieznane osoby, miejsca, rzeczy pozwalają na to, żeby pisarz snuł na ich temat opowieści, przenosił nas w czas odległy, sprawiał, że staje się on bliski i ważny. Właśnie książkę Jacka Dehnela „Fotoplastikon” wydało wydawnictwo W.A.B., a z samym pisarzem odbędzie się kilka spotkań autorskich.

W ramach projektu Instytutu Książki „Tu czytamy – dyskusyjne kluby książki” spotkania autorskie z Jackiem Dehnelem odbędą się:

W czwartek (12 listopada) o godz. 13 w Zamościu w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20), o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4),
w piątek (13 listopada) o godz. 10,30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie (ul. Przechodnia 13), o godz. 17 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Niedrzwicy Dużej.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna