Inne

Spotkania poświęcone historii dzielnic Lublina

Dodano: 20 czerwca 2017, 18:37
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Fundacja Aktywności Obywatelskiej zaprasza na cykl spotkań promujących wydane publikacje na temat historii dzielnic Lublina. Spotkania wpisują się w obchody jubileuszu 700-lecia Lublina.

Celem projektu "Lublin. Historia dzielnic. W 700-tną rocznicę lokacji miasta" jest przybliżenie mieszkańcom Lublina, turystom, badaczom i innym historii miasta w związku z 700-tną rocznicą jego lokacji, a to poprzez przygotowanie i wydanie 12-to zeszytowej serii publikacji poświęconych historii obecnych dzielnic Lublin.

– Publikacje są wynikiem kilkumiesięcznej pracy zespołu osób, które przygotowywały teksty i grafikę na temat historii dzielnic Lublina – mówi Dariusz Wolanin, koordynator projektu.

To już trzeci cykl spotkań poświęconych lubelskim dzielnicom. Po Rurach i Czubach, Abramowicach, Dominowie i Głusku, Zemborzycach, Czechowie i Wieniawie oraz Bronowicach i Dziesiątej, wydano publikacje poświęcone Tatarom, Kalinowszczyźnie oraz Sławinowi i Sławinkowi.

Najbliższe spotkanie poświęcone publikacji nt. dzielnicy Sławin i Sławinek odbędzie się 26 czerwca o godz. 17 w Filii nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Relaksowa 25). Publikacja poświęcona dzielnicom Hajdów, Zadębie, Tatary będzie promowana 28 czerwca o godz. 16.30 w Filii nr 3 MBP (ul. Hutnicza 20). Ostatenie spotkanie w tym cyklu odbędzie się 29 czerwca o godz. 17 w Filii nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a). Wydarzenie będzie poświęcone dzielnicy Podzamcze, Słomiany Rynek, Kalinowszczyzna, Pinikwoda i Czwartek.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Program:

- Poniedziałek, 26 czerwca, godz. 17 (Filia nr 38 MBP) - dzielnica Sławin i Sławinek
- Środa, 28 czerwca, godz. 16.30 (Filia nr 3 MBP) - dzielnica Hajdów, Zadębie, Tatary
- Czwartek, 29 cerwca, godz. 17 (Filia nr 10 MBP) - dzielnica Podzamcze, Słomiany Rynek, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Czwartek

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna