Inne

Spotkania poświęcone historii dzielnic Lublina

Dodano: 20 czerwca 2017, 18:37
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Fundacja Aktywności Obywatelskiej zaprasza na cykl spotkań promujących wydane publikacje na temat historii dzielnic Lublina. Spotkania wpisują się w obchody jubileuszu 700-lecia Lublina.

Celem projektu "Lublin. Historia dzielnic. W 700-tną rocznicę lokacji miasta" jest przybliżenie mieszkańcom Lublina, turystom, badaczom i innym historii miasta w związku z 700-tną rocznicą jego lokacji, a to poprzez przygotowanie i wydanie 12-to zeszytowej serii publikacji poświęconych historii obecnych dzielnic Lublin.

– Publikacje są wynikiem kilkumiesięcznej pracy zespołu osób, które przygotowywały teksty i grafikę na temat historii dzielnic Lublina – mówi Dariusz Wolanin, koordynator projektu.

To już trzeci cykl spotkań poświęconych lubelskim dzielnicom. Po Rurach i Czubach, Abramowicach, Dominowie i Głusku, Zemborzycach, Czechowie i Wieniawie oraz Bronowicach i Dziesiątej, wydano publikacje poświęcone Tatarom, Kalinowszczyźnie oraz Sławinowi i Sławinkowi.

Najbliższe spotkanie poświęcone publikacji nt. dzielnicy Sławin i Sławinek odbędzie się 26 czerwca o godz. 17 w Filii nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Relaksowa 25). Publikacja poświęcona dzielnicom Hajdów, Zadębie, Tatary będzie promowana 28 czerwca o godz. 16.30 w Filii nr 3 MBP (ul. Hutnicza 20). Ostatenie spotkanie w tym cyklu odbędzie się 29 czerwca o godz. 17 w Filii nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a). Wydarzenie będzie poświęcone dzielnicy Podzamcze, Słomiany Rynek, Kalinowszczyzna, Pinikwoda i Czwartek.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

Program:

- Poniedziałek, 26 czerwca, godz. 17 (Filia nr 38 MBP) - dzielnica Sławin i Sławinek
- Środa, 28 czerwca, godz. 16.30 (Filia nr 3 MBP) - dzielnica Hajdów, Zadębie, Tatary
- Czwartek, 29 cerwca, godz. 17 (Filia nr 10 MBP) - dzielnica Podzamcze, Słomiany Rynek, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Czwartek

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna