Inne

Spotkanie Adama Bodnara ze środowiskiem artystycznym Lublina w Galerii Labirynt

Dodano: 16 września 2016, 07:21
Autor: Damian Drabik

materiały promocyjne
materiały promocyjne

W piątek, 16 września o godz. 18.45 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich - dr. Adama Bodnara ze środowiskiem artystycznym Lublina. Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu wszystkich artystów i artystki.

Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich powstała z myślą o sytuacjach, kiedy w relacji obywatel-państwo coś szwankuje, kiedy przynależne nam prawa nie są respektowane. Rzecznik bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów władzy publicznej nie nastąpiło naruszenie prawa, zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej oraz czy nie doszło do aktów dyskryminacji.

- Spotkanie w Galerii Labirynt będzie okazją, aby sprawdzić, czy na linii artysta-państwo są jakieś wyrwy, a także zastanowić się nad tym, co zrobić, aby doprowadzić do zmiany i naprawić zdiagnozowane problemy - przekonują organizatorzy wydarzenia.

Dr Adam Bodnar pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich od 2015 roku. Do czasu jej objęcia współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon (przewodniczący Rady Fundacji), ClientEarth Polska (członek rady programowej), Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy (współzałożyciel oraz członek zarządu). W 2011 roku został odznaczony Nagrodą Tolerancji przez polskie organizacje LGBT. W 2013 roku był stypendystą programu German Marshall Memorial Fellowship. W 2016 roku otrzymał Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2016 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Bednara, Bednarka....czy może jeszcze jakoś inaczej? Bo dotychczas myślałam, że RPO w PL jest dr Adam Bodnar...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna