Inne

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem

Dodano: 14 września 2016, 13:28
Autor: Damian Drabik

fot. okładka tomiku "Śladem ojców"
fot. okładka tomiku "Śladem ojców"

Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie autorskie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem, połączone z promocją tomiku wierszy "Śladem ojców". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 26 września o godz. 18.

Zygmunt Marek Miszczak – urodził się 1965 r. w Lublinie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 80-tych i 90-tych czynnie zaangażowany w działalność opozycyjną i niepodległościową, internowany oraz wielokrotnie represjonowany. Publicysta, redaktor i drukarz pism podziemnych, kolporter wydawnictw niezależnych. W ostatnich latach rozwija swoją pasję tworzenia poezji. Wiersze publikował w prasie oraz w almanachach i antologiach poetyckich.

"Śladem ojców" to najnowszy tomik poezji Miszczaka - zbiór wierszy patriotycznych, sporządzone w języku klasycznej poezji kalendarium historyczne obejmujące wybrane wydarzenia i postaci z historii Polski w okresie od epoki kosynierów do Jana Pawła II.

Podczas spotkania odbędzie się również koncert w wykonaniu Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów do tekstów m.in. Zygmunta Marka Miszczaka oraz wystawa ilustracji Agnieszki Wójtowicz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna