Inne

Spotkanie poświęcone kulturze Słowian na Słomianym Rynku

Dodano: 21 września 2016, 13:00
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne organizatora
fot. materiały promocyjne organizatora

Fundacja tanTHEO oraz Klub Osiedlowy ODEON zapraszają na wyjątkowe spotkanie poświęcone kulturze dawnych słowian, którzy ponad 1000 lat temu żyli na wzgórzach Grodzisko i Czwartek. Wydarzenie odbędzie się między ulicami Kalinowszczyzna a Towarową w Lublinie, w sobotę, 24 września o godz. 13.

– Przy Trakcie Ruskim można będzie powalczyć z prawdziwymi wojami z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, posłuchać starosłowiańskich pieśni i dźwięków prawie zapomnianych już instrumentów – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy spotkania będą mogli także m.in. spróbować specjałów kuchni słowiańskiej oraz nauczą się technik barwienia przędzy tkanin. Wszystko za sprawą odkryć archeologii doświadczalnej Muzeum Nadwiślańskiego – Oddział Grodzisko Żmijowiska pod kierownictwem Pawła Lisa.

Organizatorzy spotkania przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, wśród których znajdą się pokazy i warsztaty. Miłośnicy broni będą mogli nauczyć się korzystać z łuku oraz broni miotanej, a miłośnicy survivalu nauczą się od starożytnych przodków sposobów niecenia i krzesania ognia.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna