Inne

Spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką „Narzeczonej Schulza”

Dodano: 17 listopada 2015, 07:55
Autor: Damian Drabik

"Narzeczona Schulza", Wydawnictwo Literackie
"Narzeczona Schulza", Wydawnictwo Literackie

Teatr Stary zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Bitwa o Literaturę. We wtorek, 17 listopada, o godz. 18 odbędzie się rozmowa z Agatą Tuszyńską – autorką wydanej w tym roku powieści „Narzeczona Schulza”.

Agata Tuszyńska jest reportażystką, prozaiczką i poetką. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Wydała kilka zbiorów poezji, przeprowadziła liczne wywiady, a jej książki od lat budzą szerokie zainteresowanie odbiorców. Autorka słynie ze znakomitego łączenia w swoich pracach walorów naukowych i popularnych. Jej ostatnia powieść „Narzeczona Schulza” ukazała się w tym roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

„Narzeczona Schulza” to opowieść o miłości, tworzeniu oraz śmierci. Tłem dla tej historii są Drohobycz, Warszawa i Gdańsk. Bohaterką zaś – Józefina Szelińska, tak zwana Juna, której poświęcone było „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza. Była jedyną kobietą, której słynny pisarz zaproponował małżeństwo.. - Ukrywała to przez niemal pół wieku. W powojennych ankietach podawała stan cywilny: samotna. Wszystko inne jest grą pamięci i wyobraźni – pisze Tuszyńska.

Bitwa o Literaturę stanowi cotygodniowy cykl spotkań, podczas których osobistości ze świata kultury i literatury dyskutują na tematy oparte na najważniejszych zagadnieniach związanych
z kulturą/literaturą.

Wstęp wolny

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna