Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

3 lutego 2018 r.
20:34

Spotkanie z Anne Applebaum w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
8 25 A A
1 marca 2018 17:00
Anne Applebaum
Anne Applebaum (fot. Albert Zawada)

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 1 marca o godz. 17 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS (pl. Litewski 3) odbędzie się spotkanie z Anne Applebaum, autorką książki o wielkim głodzie na Ukrainie.

Aktualizacja artykułu: 28 lutego 2018 r. 15:51
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już 28 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się polskie wydanie najnowszej książki Applebaum - "Czerwony głód", ukazującej - jak piszą wydawcy - drugi, po Holocauście, największy akt ludobójstwa XX wieku. Nagrodzona Pulitzerem autorka dowodzi, że ponad trzy miliony Ukraińców zmarło z głodu za sprawą przemyślanych politycznych decyzji Kremla.

Kilka dni po premierze Applebaum zawita do Lublina, gdzie szczegółowo opowie o wydarzeniach przedstawionych w książce. Ta urodzona w Waszyngtonie dziennikarka polskiego pochodzenia jest autorką takich pozycji, jak "Gułag" czy "Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956". W 2012 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Wydarzenie poprowadzi Wacław Radziwinowicz (wieloletni korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji).

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 o 15:59
+1
Czego ona szuka w Lublinie? Wypad do Radzia do Chomelina
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 o 15:52
+1
Niech ktoś ją zapyta o Żydów w służbie sowieckiej i dlaczego my mamy w nieskończoność przepraszać za Jedwabne i uprawiać nieustanne seanse samokajania, a ich Żydów w ogóle nie obchodzą ich własne zbrodnie na Polakach.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 09:12
+1
Ciekawe ile razy w tej książce opluła nas Polaków
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 16:26
+1
Dziennikarz Wyborczej prowadzący wykład Applebaum o bandytach z Ukrainy. Większego zaszczytu Lublin nie mógł się doczekać.
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 16:21
+1
A co ta suka szuka w Lublinie?
Avatar
Koki / 5 lutego 2018 o 08:30
+1
Polonofobka jest w Lublinie bardzo niemile widziana !!!!! Won stąd !
Avatar
asd / 4 lutego 2018 o 16:48
+1
To pewnie moc hebraizowanego logo miasta sprawia, że zlatują się do nas przedstawiciele/lki tej szarańczy. Czas wreszcie wybrać nowe logo, które uwidoczni ducha większości mieszkańców a nie garstki. 
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 16:35
+1
Nie tak dawno jej mąż straszył ukrów śmiercią teraz ona walczy o ich życie - za Żydami nie nadążysz. Całe życie mnie uczyli że to Hitler ze swoim niemieckim narodem wymordował żydów w Europie , teraz od samego Netanjahu dowiaduję się że to nie Hitler tylko Polacy z jakimś muftim Jerozolimy al Husajnim i bądź tu człowieku mądry. Coraz bardziej zaczynam rozumieć Gomułkę i jego decyzje z 1968 roku , a kiedy jeszcze przeanalizuję relacje A.Michnika z Jaruzelskim to już prawie jestem pewien co do oceny tej kukułczej diaspory. Oni tu nie przyjechali po kawałek ziemi pod swój dom tylko po to aby to miejsce nazywało się POLIN a nie Polska.
Nie tak dawno jej mąż straszył ukrów śmiercią teraz ona walczy o ich życie - za Żydami nie nadążysz. Całe życie mnie uczyli że to Hitler ze swoim niemieckim narodem wymordował żydów w Europie , teraz od samego Netanjahu dowiaduję się że to nie Hitler tylko Polacy z jakimś muftim Jerozolimy al Husajnim i bądź tu człowieku mądry. Coraz bardziej zaczynam rozumieć Gomułkę i jego decyzje z 1968 roku , a kiedy jeszcze przeanalizuję relacje A.Michnika z Jaruzelskim to już prawie jestem pewien co do oceny tej kukułczej diaspory. Oni tu nie przyjech... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 16:26
+1
A ta tu po co ? Niech jedzie za Dniepr i tam się promuje bo tu mi ani ona ani jej wiedza nie jest potrzebna. Ja tą wiedzę mam od moich dziadków i to niezakłamaną taką jaką ona stara się nam wcisnąć w uszy. Ostatnio na własnej skórze można się przekonać jak można wierzyć i ufać żydostwu. Michałowski a ty powinieneś postarać się o etat w Chachmej Jesziwie a nie na uczelni utrzymywanej z podatków RP
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 16:17
+1
Ta uczelnia została założona przez Żyda H. Rabego który nie wiedział, jak się należy domyślać czyją córką była kobieta którą wybrał na patronkę. Ponieważ gdyby wiedział to uczelnia nie byłaby UMCS-em tylko UMSK. Żyd to firmował i w żydowskich objęciach pozostaje do dzisiaj ,tam Zwanowska dominuje nad Jedynak a Kubiszyn z Majukiem i Kopciowskim nie służą tym którzy składają się na ich pobory.. Na stołku posadzili bezwładnego Michałowskiego który doprowadza do tego że niedługo będzie wstyd wysyłać na tą uczelnię polskiej młodzieży - już tak jest bo zatykają dziury ukraińcami . Sprawdza się - jaka uczelnia tacy i goście: Hartman,Applebaum,
Ta uczelnia została założona przez Żyda H. Rabego który nie wiedział, jak się należy domyślać czyją córką była kobieta którą wybrał na patronkę. Ponieważ gdyby wiedział to uczelnia nie byłaby UMCS-em tylko UMSK. Żyd to firmował i w żydowskich objęciach pozostaje do dzisiaj ,tam Zwanowska dominuje nad Jedynak a Kubiszyn z Majukiem i Kopciowskim nie służą tym którzy składają się na ich pobory.. Na stołku posadzili bezwładnego Michałowskiego który doprowadza do tego że niedługo będzie wstyd wysyłać na tą uczelnię polskiej młodzieży - już tak je... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 o 16:56
Widzę tu kilka ciekawych przypadków dla lekarza specjalisty
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 o 15:59
+1
Czego ona szuka w Lublinie? Wypad do Radzia do Chomelina
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 o 15:52
+1
Niech ktoś ją zapyta o Żydów w służbie sowieckiej i dlaczego my mamy w nieskończoność przepraszać za Jedwabne i uprawiać nieustanne seanse samokajania, a ich Żydów w ogóle nie obchodzą ich własne zbrodnie na Polakach.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 11:12
Ten co pisze te paszkwile to kretyn czy debil?Bo upośledzony na pewno jest;).
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 09:12
+1
Ciekawe ile razy w tej książce opluła nas Polaków
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 16:26
+1
Dziennikarz Wyborczej prowadzący wykład Applebaum o bandytach z Ukrainy. Większego zaszczytu Lublin nie mógł się doczekać.
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 16:21
+1
A co ta suka szuka w Lublinie?
Avatar
lublinianin / 5 lutego 2018 o 09:43
Chłopie ile Ty postów wyprodukowaleś? Ze stylu pisania wynika, że większość paszkwili. Wstyd mi za takiego człowieka.
Avatar
iksiński / 5 lutego 2018 o 09:40
Człowieku lecz się na nogi bo już na głowę za późno...
Avatar
Koki / 5 lutego 2018 o 08:30
+1
Polonofobka jest w Lublinie bardzo niemile widziana !!!!! Won stąd !
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Kalendarz
maj 2018
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.