Inne

Spotkanie z autorką biografii Henryki Krzywonos

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 15:32

W poniedziałek (13 grudnia) o godz. 18.00 w Sali Czarnej Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN” odbędzie się spotkanie z Agnieszką Wiśniewską, autorką biografii Henryki Krzywonos.

To spotkanie z cyklu "Pominięta historia opozycji – kobiety”, książka, którą napisała Wiśniewska nosi tytuł "Duża Solidarność, mała solidarność”.

Kto pamiętał o Henryce Krzywonos? Zwykle ze strajkami sierpniowymi łączone jest nazwisko Anny Walentynowicz. A to własnie Henryka Krzywonos 15 sierpnia 1980 w pobliżu Opery Bałtyckiej zatrzymała prowadzony przez siebie tramwaj. To był początek strajku gdańskiej komunikacji publicznej w okresie wydarzeń sierpniowych. Została przedstawicielem przedsiębiorstwa komunikacji w Międzyzakładowym Komitecie Strajkowym. Była wśród pierwszych, którzy rzucili wyzwanie całemu systemowi.

Zawsze w cieniu, najpierw męskich gwiazd "Solidarności”, a potem innych bohaterów transformacji. Po latach, gdy Kongres Kobiet przyznał jej tytuł Polki Dwudziestolecia, doczekała się należnego uznania.

Agnieszka Wiśniewska – redaktorka, socjolożka, feministka, autorka pierwszej biografii Henryki Krzywonos spotka się z czytelnikami. Spotkanie poprowadzi Jacek Zalewski.
Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna