Inne

Spotkanie z Jaśkiem Melą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2010, 13:40
Autor: Kmo.

W środę (24 listopada) o godz. 17.00, w księgarni Świat Książki w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 53) odbędzie się spotkanie z Jaśkiem Mela i promocja jego książki "Poza horyzonty”.

Jasiek Mela, rocznik 1988, mając 13 lat uległ ciężkiemu wypadkowi. Amputowano mu lewe podudzie i prawe przedramię. Chodzi z pomocą protezy nogi. Dzięki rodzinie i wielu wspaniałym ludziom, odzyskał wiarę w siebie i sens życia.

W 2004 roku razem ze znanym podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Polarne – najpierw Biegun Północny, a później także Biegun Południowy. Tym samym został najmłodszym i jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał. Razem z podopiecznymi Fundacji Anny Dymnej"Mimo Wszystko” wszedł na Dach Afryki – Kilimandżaro.

Podjął decyzję o założeniu własnej fundacji "Poza horyzonty”, która niosłaby pomoc niepełnosprawnym, szczególnie osobom po wypadkach. Jest człowiekiem, dla którego nie istnieją horyzonty. Idzie tam, dokąd chce i sięga po to, co zamarzy.

Sam mówi – "życie jest cudem. Zawsze. Nawet, gdy jest cholernie trudne. Ja straciłem bardzo wiele. Oglądałem pożar rodzinnego domu, młodszy brat utonął na moich oczach, a ja sam w wypadku straciłem rękę i nogę. Niby wiele straciłem, ale zyskałem dużo więcej i uważam się za szczęściarza. Staram się doceniać to, co mam, a mam piękne życie. Tak chcę je widzieć i tego życzę każdemu z Was”.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna