Inne

Spotkanie z Marcelem Łozińskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2010, 12:07
Autor: Kmo

W środę (1 grudnia) o godz. 17 Sali czarnej Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN” odbędzie się spotkanie z Marcelem Łozińskim.

Marcel Łoziński absolwent wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Filmowej w Łodzi, nominowany do Oscara w roku 1994 za film dokumentalny "89 mm od Europy”. Od 1995 roku członek Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oskary.

Prowadził także warsztaty filmu dokumentalnego w Marsylii i kieruje kursem dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest twórcą m.in. filmów: "Poste restante”, "A gdyby tak się stało”, "Jak to się robi”, "Pamiętam”, "Żeby nie bolało”, "Wszystko może się przytrafić”.

Projekt "Spotkania z dokumentem” jest nawiązaniem do wcześniejszych działań Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN”, a ich celem jest propagowanie dokumentu radiowego i filmowego. Łączy się to bezpośrednio z budowaniem pamięci, a właśnie film dokumentalny z jego podstawową funkcją dokumentowania rzeczywistości jest jednym z ważnych elementów projektu.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja filmów dokumentalnych: "Poste restante”, "Żeby nie bolało”, "Wszystko może się przytrafić”.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna