Inne

Spotkanie z Mariuszem Kargulem w chełmskiej bibliotece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2012, 13:56
Autor: sad

Mariusz Kargul (Joanna Sadowska)
Mariusz Kargul (Joanna Sadowska)

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 1 marca na spotkania autorskie z Mariuszem Kargulem. Spotkanie połączone będzie z promocją jego debiutanckiej książki pt. "Niewczesny pogrzeb wierszoroba”.

Krasnostawianin Mariusz Kargul to nie tylko poeta, prozaik i eseista. To także animator kultury, moderator spotkań literackich, organizator imprez i wydarzeń kulturalnych, współzałożyciel Grupy Literackiej A4 oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka w Krasnymstawie.

Publikuje m.in. w: "Poetyckich Łanach”, "Nestorze”, "Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym”, "Akcencie”, "Bluszczu” i "Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z portalem iKrasnystaw.pl i blogiem "Brzydkie Słowo na K”.

Debiutancka książka Kargula zawiera zarówno teksty znane z wcześniejszych publikacji w różnych periodykach, jak i całkiem nowe. To swego rodzaju wybór podsumowujący dotychczasowy dorobek poetycki.

Publikacja powstała dzięki życzliwości i wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej. Jak twierdzi sam Kargul, w zbiorze można natrafić na rzeczy lepsze i gorsze, ale jego zainteresowania zaczynają podążać teraz zdecydowanie w kierunku prozy, i to nie tylko poetyckiej.

Pisarstwo Mariusza Kargula będzie tematem rozmowy, którą przeprowadzi z autorem Arkadiusz Sann. Początek spotkania o godz. 17 w sali konferencyjnej ChBP przy ul. Partyzantów 40.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna