Inne

Spotkanie z Normanem Daviesem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2008, 12:55

Sławny angielski historyk niedawno opublikował kolejną książkę i znowu zaskoczył czytelników. W środę spotka się z nimi, by bronić swoich poglądów.

Davies, autor m.in. przełomowych książek o dziejach Polski, w publikacji "Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo” przedstawia całościową wizję drugiej wojny światowej.

Sięga do mało znanych źródeł, odkrywa niedostrzegane lub przemilczane fakty, zestawia wymowne statystyki i wyciąga zaskakujące dla wielu wnioski. Na przykład twierdzi, że wojnę wygrał Związek Radziecki, bo to on zadał Niemcom największe szkody, a zasługi państw zachodnich były o wiele mniejsze.

Nie umniejszając cierpień, jakie doznali Żydzi i Polacy, pierwszym zwraca uwagę, że holocaust nie był jedyną tego typu zbrodnią w czasie wojny, a drugim przypomina, że byli nie tylko bohaterami i ofiarami.

Środowe spotkanie z naukowcem odbędzie się o godz. 18 w auli Wydziału Humanistycznego UMCS, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5. W rozmowie na temat książki "Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo” weźmie udział profesor Zbigniew Zaporowski. Prowadzenie: profesor Ryszard Szczygieł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna