Inne

Spotkanie z Tadeuszem Mysłowskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2011, 10:23

Tadeusz Mysłowski
Tadeusz Mysłowski

W poniedziałek (14.03) Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Mysłowskim, malarzem, rzeźbiarzem, autorem instalacji.

Spotkanie odbędzie się 14 marca (poniedziałek) o godzinie 17:30 w siedzibie Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" przy ul. ul. Grodzkiej 21w Lublinie.

W programie spotkania: rozmowa z Tadeuszem Mysłowskim o twórczości, lubelskich korzeniach i inspiracjach twórczych, multimedialne prezentacje dzieł Tadeusza Mysłowskiego, m.in. instalacji Shrine oraz dzieł niezrealizowanych i prezentacja strony internetowej poświęconej artyście.

Spotkanie poprowadzi Joanna Zętar.

Tadeusz Mysłowski (ur. 1943 r.) - malarz, grafik, rzeźbiarz, autor instalacji, fotografik. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1970 roku pracuje w Nowym Jorku.

Zafascynowany twórczością Malewicza, Kobro i Strzemińskiego skoncentrował się na konstruktywizmie i abstrakcji geometrycznej. Artysta nawiązuje do tradycji konstruktywizmu, inspiracji poszukuje w geometrii. W swej estetyce za podstawowe uważa pojęcie krzyża. Inspiracji poszukuje także w architekturze i strukturze przestrzennej Nowego Jorku.

Posługując się prostym znakiem: punktem, linią, krzyżem, kwadratem, ukazuje relacje pomiędzy geometrią a metafizyką i uniwersalnością praw natury. Kwadrat i krzyż równoramienny są głównym motywem realizacji artysty, zarówno graficznych, malarskich, jak również przestrzennych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna