Inne

Spotkanie ze Stefanem Dardą w Lublinie

Dodano: 18 września 2016, 15:21
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W środę, 21 września o godz. 17 w Filii nr 26 MBP w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą, autorem takich powieści, jak „Czarny Wygon”, czy „Zabij mnie tato”.

Stefan Darda urodził się 2 września 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim, na Roztoczu, w byłym województwie zamojskim. Po ukończeniu szkoły muzycznej i tomaszowskiego liceum im. Bartosza Głowackiego rozpoczął studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wtedy to rozpoczęła się jego przygoda z muzyką folkową. Został członkiem znanego zespołu "Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja", z którą koncertował i nagrywał płyty do roku 1995.

Karierę pisarza rozpoczął w 2003 roku, chociaż początkowo zajmował się poezję, publikując swoją twórczość w Internecie oraz w antologiach. Pierwszą powieść - "Dom na Wyrębach" - wydał w 2008 roku za sprawą wydawnictwa Videograf, z którym związany jest do dziś. Debiut powieściowy Dardy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, szybko skończył się jego nakład, a wydawnictwo dwukrotnie przygotowywało dodruk.

Stefan Darda chętnie spotyka się z czytelnikami w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach, bywa też gościem popularnych polskich konwentów fantastycznych (np.: Falkon w Lublinie, Dni Fantastyki we Wrocławiu, Copernicon w Toruniu) oraz targów ksiązki (Kraków, Katowice, Warszawa). Dotychczas wydał 6 powieści oraz zbiór opowiadań.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna