Inne

Studencie, witaj w mieście!

  Edytuj ten wpis

Akademickie Centrum Kultury wita studentów wyjątkowo gorąco. W czwartek (7.10) w ACK impreza ""3..2..1..chatkażaka".

Po miasteczku akademickim jeździ meleks, z pokładu którego grający na gitarach studenci zapraszają do Chatki. A na dworcach PKP i PKS wolontariusze nie szczędzą całusów i uścisków przyjeżdżającym do miasta studentom.

Finał tej akcji już w czwartek, 7.10. Za sprawą muzyków, aktorów i plastyków na kilka godzin okolice ACK zmienią się nie do poznania. Impreza "3.. 2.. 1.. chatkażaka!” startuje o godz. 18 przed budynkiem przy ul. Radziszewskiego 16.

Za sprawą grupy Hellas et Roma pod Chatką pojawi się wioska rzymskich legionistów. W nietypowej scenerii wystąpią Chór Akademicki, Zespół Tańca Ludowego UMCS i Zespół Tańca Towarzyskiego Impetus. W programie imprezy także happening Bartka Latusa i koncert Orkiestry Świętego Mikołaja.

Przed godz. 20 impreza z pleneru przeniesie się do wnętrza budynku. W ramach tzw. wieczoru otwartego będzie można zajrzeć na próbę działających tu zespołów muzycznych, czy grup teatralnych. – To doskonała okazja by poznać je od środka czy nawet do nich dołączyć – zachęca Anna Piskor z ACK.

Także w czwartek zainauguruje swoją działalność Biuro Kultury. W założeniu ma to być miejsce, w którym student dowie się wszystkiego na temat wydarzeń kulturalnych w całym Lublinie.
– To pomysł nieformalnej grupy "Parafraza”, którą tworzą studenci kulturoznastwa KUL i UMCS – zdradza Ewa Jabłońska, dyrektor ACK.

Także dziś o godz. 18 Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki zaprasza na wernisaż wystawy "Mikrokosmos” (w holu Chatki), a o godz. 21 Samorząd Studentów UMCS organizuje otrzęsiny studentów I roku.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna