Inne

Stworzą "Krąg życzliwości" na dachu Tarasów Zamkowych

Dodano: 20 listopada 2015, 18:05
Autor: oprac.

W sobotę o godz. 13.00, młodzież biorąca udział w projekcie „Lublin w sieci życzliwości” spróbuje stworzyć największy w historii miasta „Krąg życzliwości”. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i zaangażowania w projekt.

Akcja odbędzie się już po raz siódmy, ale pierwszy raz na dachu Tarasów Zamkowych. Celem kampanii, organizowanej przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja, jest promocja życzliwości poprzez zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzeby osób żyjącychna co dzień w ich otoczeniu i zaangażowanie młodzieży do działania na rzecz lokalnego środowiska.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, uczestniczący w projekcie, przygotowują i realizują między 16 a 22 listopada własne inicjatywy na rzecz wybranej przez siebie instytucji np. Domu Dziecka czy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

– „Krąg życzliwości” jest kulminacyjnym punktem kampanii, pozwalającym spotkać się wszystkim uczestnikom akcji, wolontariuszom i mieszkańcom Lublina. Na dachu Tarasów Zamkowych stworzą oni symboliczny żywy krąg. Nie zabraknie tańców, zabaw i rozmów na temat działań na rzecz lokalnej społeczności, w które w tym roku zaangażowali się młodzi lublinianie – zapowiadają organizatorzy.

Czytaj więcej o: Tarasy Zamkowe
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna