Inne

Świąteczna Strefa Radości w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

Dodano: 16 grudnia 2016, 16:00
Autor: rs

Wszystkie dzieci w sobotę 17 grudnia będą mogły bezpłatnie wziąć udział w Świątecznej Strefie Radości w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Będą roboty, klocki, złudzenia optyczne, ekperymenty naukowe, a także elfy i św. Mikołaj. Autobusy na ul. Mościckiego będą odjeżdżały spod Urzędu Miasta.

Chemiczne eksperymenty, warsztaty z tworzenia świec, roboty zdalnie sterowane, doświadczenia z elektrotechniki, klocki uczące zastosowań energii odnawialnej, czy świat iluzji i złudzeń optycznych - to tylko część tego, co dla dzieci w tym roku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przygotował puławski techno-park.

W najbliższą sobotę dzieci już od godz. 10 będą mogły eskperymentować poznając pogranicze nauki i magii, pobawić się w rozkładanie białego światła na kolorowe części i użyć wyobraźni przy modelowaniu kolorowej masy plastycznej (nie będzie to plastelina). W programie jest także "kleksografia" polegająca na mieszaniu różnych substancji, tworzenie farb i malowanie nimi artystycznych dzieł. W całym budynku dzieci spotkają także elfy, które będą zachęcały je do zabawy, a na miejscu podobno pojawić ma się również św. Mikołaj. Nie zabraknie również gier i konkursów z nagrodami. Miłośnicy historii będa mogli poznać tajemnice starych lamp i dowiedzieć się ciekawostek z życia polskiego odkrywcy, pioniera wykorzystania nafty, Ignacego Łukasiewicza.

W PPN-T w sobotę dzieci zajrzą także w głąb ziemi, poznając budowę skał zbiornikowych i tego, jak i dlaczego wydobywa się ropę naftową. To nie wszystko, uczestnicy sobotnich pokazów będą mieli okazję wejść w rolę archeologów i poszukać skarbów (dukaty, ząb rekina) sprzed setek, a nawet tysięcy lat. Na najmłodszych czeka natomiast m.in. basen z kulkami, tor przeszkód, kolorowanki i układanki edukacyjne. Swój pobyt w parku naukowym będzie można uwiecznić w fotobudce.

Pokazy odbywają się w godz. 10, a ostatni kurs autobusu do PPN-T spod Urzędu Miasta odjedzie o godz. 16. Organizatorzy zapewniają też powrót. Wstęp wolny. 

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 grudnia 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fotobudka zawsze powinna być na każdym przyjęciu. to bardzo dobry sposób na uwiecznienie dobrej zabawy i pamiątkowe zdjęcie. ja zawsze korzystam z fotobudki ***s://sesjaparty.pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna