Inne

Święto Niepodległości na sportowo

Dodano: 8 listopada 2016, 17:12
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Podczas obchodów Święta Niepodległości w Lublinie odbędą się dwa wyjątkowe sportowe wydarzenia. W Aqua Lublin (Al. Zygmuntowskie 4) o godz. 12 odbędzie się Sztafeta Niepodległości z próbą pobicia rekordu Polski. Z kolei o godz. 20 na Krakowskim Przedmieściu wystartuje Nocna Mila Niepodległości.

Sztafeta Niepodległości na basenach Aqua Lublin odbędzie się już po raz drugi. W ubiegłym roku w sztafecie 100 x 100 m. udało się uzyskać wynik 1 godz. 47 min. 29,24 s. Tym razem organizatorzy liczą na jeszcze lepszy rezultat. Przyjmowanie zgłoszeń uczestników jest już zakończone, jednak na trybunach będą mogli zasiąść wszyscy chętni. Wstęp wolny.

Z kolei na pierwszą edycję Nocnej Mili Niepodległości można się zgłaszać jeszcze do 10 listopada drogą elektroniczną na stronie: www.solidarnoscrodzin.pl. Imprezę organizuje Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Bieg zostanie zorganizowany w centrum miasta Lublina. W ramach wydarzenia odbędą się trzy biegi dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych klasy IV-VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponad gimnazjalnych a także dla wszystkich chętnych którzy ukończyli 18 rok życia w kategorii OPEN. Dystans 1609 metrów. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy dyplom.

Dla zwycięzców przewidziano dekoracje medalową. Najliczniejsza reprezentacja szkolna startująca w biegu otrzyma puchar.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna