Inne

Sztuka na giełdzie: Na Wschodzie bez zmian

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2013, 12:18
Autor: am

Na Wschodzie bez zmian – taki tytuł nosi tegoroczna edycja akcji artystycznej "Sztuka na giełdzie”. Początek w niedzielę, 16.06, o godz. 8 na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce pod Lublinem. Akcja potrwa do południa.

Działania na największej giełdzie rolno-spożywczej po wschodniej stronie Wisły to seria instalacji i happeningów. Zaproszeni do projektu artyści zostali poproszeni o wykonanie prac, które obrazują trudności trapiące mieszkańców naszego regionu.

Adam Szczepanek zaprasza na stoisko handlowe, na którym każdy może podjąć pracę. Wynagrodzenie – 10 zł/h. Balbina Wojciechowska przedstawi zasady segregowania śmieci. "Ta ziemia” to projekt Filipa Ignatowicza, w którym zakłada się stworzenie fikcyjnego produktu. Z kolei TO/TEM Karola Rębisza to konstrukcja multimedialna – wieża z telewizorów.

Na tym nie koniec. Projekt Krzysztofa Furtasa polega na przygotowaniu garniturów i flag z charakterystycznych bazarowych toreb w kratę. "Szczęście” Marty Jagniewskiej to instalacja składająca się z małego stoiska z żydowskimi obrazkami "przynoszącymi szczęście” oraz atelier fotograficznego pod hasłem "Polaku, powieś siebie na szczęście”.

"Świeckie miracle” Olgi Winiarczyk i Jerzego Norkowskiego odwołuje się do średniowiecznych przedstawień, jakie odbywały się na jarmarkach. Podczas nich wolno było kpić i dotykać tematów pomijanych.

Będzie też "Kiermasz Sentymentalny” Wojciecha Dunina-Kozickiego, na którym za symboliczną kwotę będziemy mogli kupić historie związane z przedmiotami wystawionymi na straganie.

Z kolei Kamil R. Filipowski będzie czekał przy stolikach wyborczych, na których znajdą się karty do głosowania z kilkoma pytaniami. Każdy będzie miał możliwość jej wypełnienia i wrzucenia do urny. Analiza danych być może pozwoli określić ogólną kondycję społeczno-ekonomiczną bywalców giełdy rolno-spożywczej.
AM

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna